Nowe dziecko to zawsze duże emocje i rewolucja w rodzinie. Najbardziej przeżywa to starsze dziecko. Często czuje zazdrość i strach, że rodzice będą teraz bardziej kochać brata lub siostrę. Jak sobie z tym radzić?

Czytaj dalej...

 

To ma być miejsce przyjazne dzieciom i całym rodzinom. Nawet maluchy będą mogły przyjemnie spędzać tu czas na zabawie, zwłaszcza od 6 grudnia, gdy otwarty zostanie dla nich specjalny wydział zabaw.

Czytaj dalej...

W pokoiku na stoliku stało mleczko i jajeczko...i tak dalej i tak dalej. Podobnych rymowane jest całe mnóstwo, oczywiście można też sięgnąć po klasykę dziecięcej poezji. Ważne, by jak najwcześniej uczyć dzieci zapamiętywania prostych tekstów. To doskonały sposób, by poznawały nowe słowa.

Czytaj dalej...

Trwa długi weekend i plenerowych imprez na Pomorzu nie brakuje. Bardzo atrakcyjnie zapowiada się między innymi zlot żaglowców w Gdyni. Z pewnością będą tam tłumy. Czy warto zabierać tam także nasze dziecko?

Czytaj dalej...

W życiu dziecka nadchodzi taki moment, że staje się zaborcze, pilnuje swoich zabawek jak oka w głowie i żadne inne dziecko nie ma prawa ich dotknąć. Wystarczy, że ktoś chce w piaskownicy pożyczyć łopatkę lub grabki i awantura gotowa. Jak na to reagować? Martwić się, że mamy w domu aspołecznego samoluba?

Czytaj dalej...

Jeśli mamy dziecko już chodzące i do tego nie lubiące długo siedzieć w jednym miejscu-takie wyjście do restauracji niestety nie ma wiele wspólnego z przyjemną, odprężającą kolacją. Częściej kończy się jedzeniem w dużym pośpiechu, poplamionym ubraniem i jeszcze wstydem, że narobiliśmy tyle bałaganu i wystraszyliśmy innych gości.

Czytaj dalej...

Rodzicom wydaje się, że trudno o gorszą tandetę, a dzieci są zwykle zachwycone. Liczy się, by zabawka była kolorowa, najlepiej jeszcze żeby się ruszała i wydawała upiorne dźwięki. Takich rarytasów oczywiście też na jarmarku nie brakuje, ale zapewniam, można tam znaleźć także coś, co zachwyci i rodziców i dzieci.

Czytaj dalej...